w mediach

Poczytalnia w Instytucie Książki

…czyli zapiski o prozie i literackie impresje. Inaczej rzecz ujmując to, jak sama autorka Joanna Janowicz pisze, „blog o literaturze, książkach i o tym wszystkim, co mieści się pomiędzy dwoma okładkami. A czasem również o tym, co znajduje się na nich.″ Pierwsze zapiski powstały w 2008 roku. Polecamy!”

Instytut Książki, 2014

„Drugie Wyróżnienie przypadło Poczytalni, blogowi Joanny Janowicz, który ukryty jest pod adresem direlasua.wordpress.com. Dire la sua, czyli, po włosku, powiedzieć swoje, czym Autorka od razu odcina się od wszystkich zarzutów o brak obiektywizmu, bo w końcu, ona wyraża tylko własne zdanie, ale robi to z poczuciem humoru, czasem ironicznym, a lekkość i przejrzystość recenzji sprawia, że czy Janowicz jakąś książkę poleca, czy odradza, to bezkrytycznie jej wierzymy”.

jury konkursu Papierowy Ekran 2010

„W blogu Joanny Janowicz zwracamy uwagę przede wszystkim na styl i ogromną pomysłowość. Teksty publikowane w obrębie blogu to literackie impresje, cudownie lekkie dykteryjki i felietony związane z konkretnymi lekturami. Janowicz pisze o książkach  często o wiele bardziej ciekawie i sprawnie, niż ich autorzy”.

Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu Granice.pl

Reklamy