spółkowanie

Książka jest miejscem, w którym dochodzi do spółkowania; jest przestrzenią i czasem, w jakich to spółkowanie czytelnika z autorem się spełnia.

Julio Cortazar

Reklamy

4 myśli na temat “spółkowanie

  1. Biorąc pod uwagę legendarną nieomal nieśmiałość Cortazara trudno mi sobie wyobrazić w jakich okolicznościach mu się ta uwaga wymsknęła. Możesz proszę podać źródło cytatu?

  2. Telemachu,

    cytat zaczerpnęłam z artykułu w – nie śmiej się, proszę – „Pani” (nr 5 (224), maj 2009, s. 82)). Jego autorką jest Agnieszka Różycka. Z jej tekstu wynika, że Cortazar miał tak powiedzieć w którymś z udzielanych przez siebie wywiadów. Można również uprzeć się i jej zinterpretować jej cytat jako zapożyczony z któregoś z tysiąca listów napisanych przez pisarza. Dziennikarka odwołuje się do biografii Cortazara napisanej przez Alberto Couste oraz do książki „Nie wszystko o moim życiu” Zofii Chądzyńskiej.

  3. Dlaczego miałbym się śmiać? Ale chyba warte sprawdzenia bo Julio doskonale nadaje się do mitologizacji i wkładania rozmaitych cytatów w jego zamknięte od ćwierćwiecza usta. Couste nie znam i nie czytałem, Chądzyńską miałem przyjemność przerobić.
    Ukłony
    T

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s